KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12023233
*
nr 1202 3233
Tore Nobling
(1908-1962)
Akvarell, Tore Nobling (1908-1962), "Sergels Torg", Hamngatan Stockholm, signerad, 51x70 cm
Tore Nobling, svensk bildkonstnär född 1908, död 1962.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 20:37:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 22:59:40
1
300 kr
8/9 12:47:46
2
450 kr
8/9 13:34:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamngatan stockholm tore nobling vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06
*
Tore Nobling
Tore Nobling, svensk bildkonstnär född 1908, död 1962.
nr 1202 3233
Tore Nobling
(1908-1962)
Akvarell, Tore Nobling (1908-1962), "Sergels Torg", Hamngatan Stockholm, signerad, 51x70 cm
Tore Nobling, svensk bildkonstnär född 1908, död 1962.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/9 22:59:40 | 1 | 300 kr |
8/9 12:47:46 | 2 | 450 kr |
8/9 13:34:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamngatan stockholm tore nobling vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:06